Урок №1
Урок №1
Урок – практикум
на тему:
«Сім’я і шлюб»
|
1
Правознавство 9 клас
Тема. Сім’я і шлюб.
Мета. Ознайомити учнів з правовими аспектами укладення шлюбу, навчити аналізувати шлюбно – сімейні відносини у відповідності з правовим нормами, виховувати розуміння, що сім’я найважливіша складова правового суспільства .
Тип уроку: урок – практикум.
Методично – дидактичне забезпечення:
1.Конституція України;
2. Сімейний кодекс України;
3. Конвенція прав дитини;
4. Навчальний посібник з основ правознавства:Світ права за ред. Р.А.Калюжного;
3. Книга для вчителя:Конституція України і основи правознавства за ред. І.Б. Усенка;
5. Підручник:Основи правознавства(практичний курс) за ред. В. Л. Сутуового;
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Живучи у суспільстві ми всі зустрічалися з твердженням, що повноцінна, міцна сім’я є його фундаментом. Безперечно, ви маєте своє уявлення і розуміння того,
2
що таке сім’я. На сьогоднішньому уроці ми розглянемо її у правовому аспекті, підсумуємо і узагальнимо той досвід і знання які ви маєте.
План роботи
1. Уважно ознайомтесь з усіма запропонованими джерелами.
2. Зіставте відповідні положення даних правових першоджерел і зробіть висновки.
3. Висновки обґрунтуйте і узагальніть.
Завдання на урок – практикум
Методичний коментар
Клас ділиться на 3 групи і виконує завдання , кожна з груп заповнює одну з колонок таблиці :
Особиста власність дружини |
Особиста власність чоловіка |
Об’єкти права спільної сумісної власності |
|
|
|
Завдання А:
Опрацюйте ст. 1-21 Сімейного кодексу України і дайте визначення правовим засадам сім’ї та шлюбу.
3
Завдання Б:
Опрацюйте відповідні статті Сімейного кодексу України та Конституції України та визначте: які умови укладення шлюбу та коли він вважається недійсним ?
Завдання В:
Опрацюйте відповідні статті Сімейного кодексу України та Конституції України та визначте:які немайнові та майнові права та обов’язки має подружжя?
Методичний коментар
Групи по черзі озвучують результати своєї роботи. Решта у ході відповіді заповнює пусті колонки.
ІІІ. Підсумок роботи
Проаналізувавши першоджерела, учні за допомогою вчителя, роблять узагальнюючі висновки. Дають, оцінку ряду суспільних явищ пов’язаних з шлюбно – сімейними відносинами. Застосовуючи метод «Сніжна кулька»
IV. Домашнє завдання.
Змоделювати конфліктну ситуацію «Об’єкти права спільної сумісної власності» і розглянути її у відповідності до законодавчої бази України.